Szeged az 1879. március 12-i Nagyárvíz utáni újjáépítési munkálatoknak köszönheti a ma látható arculatát. Rengeteg újraparcellázott telekre építették fel a város vagyonosabbnál vagyonosabb polgárai a magán-, illetve bérpalotáikat (Reök-palota, Ungár-Mayer-palota,...), de közintézményeket is egyaránt (Városháza, Nemzeti Színház,...) A századforduló idején lehetősége volt az Európában egyeseket megbotránkoztató stílusnak, a szecessziónak megjelennie és teret hódítania a városban. Számos palota épült fel ebben a stílusban (Reök-palota, Ungár-Mayer-palota, Goldschmidt-ház, Landesberg-palota,...). A szegedi szecesszió mestere Magyar (szül. Oszadszki) Ede volt, aki többek között a fentiekben említett palotákat tervezte.
1911-ben a gazdag szegedi zsidó aszfalt- és cementgyáros, Landesberg Mór terveztette meg Magyar Edével a saját bérpalotáját az akkori Szentgyörgy utca 10. szám alá. Az építkezés 1911 nyarán kezdődött, és 1912 nyarán végződött. A kivitelezés idején Magyar Ede tragikus módon véget vetett életének, ezért a tervei csak részben valósultak meg. A módosításokat munkatársa Takács János végezte. A kovácsoltvas munkákat Kecskeméti Antal szegedi műlakatos készítette, az építőanyagokat pedig maga az építtető biztosította. A ház építésének 111. évfordulója alkalmából 2022.08.06-án nyílt meg a háztörténeti kiállítást, mely feldolgozza az építési dokumentumokat, Landesberg Mór életútját, a vállalkozását, közéleti tevékenykedését, illetve a szőlőtelepítését.
A Kulturális Örökség Napok alkalmából betekintést kínálunk egy igazán múltidéző bérpalota mindennapjaiba a kiállítás megtekintésével, illetve meglepetéssel egyaránt.
Várjuk szeretettel az érdeklődőket!