Füzérradvány büszkeségéhez, a Károlyi-kastélyhoz egy mesebeli fenyősoron áthaladva jutunk el. Károlyi Ede, a radványi birtok örököse 1850 és 1877 között Ybl Miklós és a saját tervei alapján romantikus stílusban építtette át a korábban itt álló épületet. A következő birtokos, Károlyi László folytatta apja művét és 1897 és 1907 fényűző, reneszánsz otthont alakítottak ki feleségével, Apponyi Franciskával együtt.
Az épület kívülről a romantika hangulatát őrzi, de pompás termeibe lépve igazi itáliai reneszánsz részletek fogadják a látogatót. Károlyi István és felesége, Windischgrätz Mária Magdolna voltak azok, akik a következő nagy átalakítást vitték véghez. A kastélyt 1936-1938-ban kastélyszállóvá alakították. Az 1930-as évek vége felé a gazdag állat- és növényvilágú angolpark és az előkelő szálló Európa szerte híres lett. A kastélyszálló azonban a második világháborút követően, 1948-ban bezárta kapuit.
A Károlyi-kastély párját ritkító ősfás angolparkja 1975 óta természetvédelmi terület. A több mint százhektáros arborétum büszkeségei a történelem viharait átvészelő platánóriások. Az ország legnagyobb példányai közé tartoznak ezek a patak partján álló, több százéves famatuzsálemek. Halastavak, patakokon átívelő romantikus hidak, árnyas facsoportok és mesebeli erdő csábítanak itt akár többórás sétára. A kastélyt körülölelő hatalmas parkot a helyreállított kilátótorony tetejéről is megcsodálhatják a látogatók.