A Nemzeti Botanikus Kert egyik különleges értéke (szellemi, kultúrtörténeti vagyona), hogy egy egykori kastélykertben születhetett meg, ami a XIX. század végére igen értékes kertművészeti alkotássá vált. E kertről az első említés a XIX. század első feléből, a Géczy család 1846-ig tartó földbirtokosságának idejéből származik. Többszöri tulajdonosváltást követően 1871-ben döntő esemény történt a kert története szempontjából: Vigyázó Sándor vásárolta meg a birtokot annak összes felszerelésével, állatállományával, ingóságaival együtt... A történet itt nem ér véget, szeretettel várjuk!
A vezetett sétákon megismerheti a kert közel 200 éves történetét, valamint a kurátorok és kertészek személyes alkotómunkáját.
Lunk Gergőről nem túlzás azt állítanunk, hogy a vácrátóti kert az élete. Munkája a sziklakerti és évelő növények gyűjteményfenntartási és fejlesztési munkáinak vezetése, a szakmai kapcsolattartás. Mindennapi irányítója és résztvevője a kert fenntartási munkáinak, szakterülete a hazai védett és veszélyeztetett növényfajok ex-situ megőrzése.
Extra programkínálat normál belépőjegy megváltásával (fizetős!):
- Egész napos kalandos, múltidéző családi program
- 10:30–12:00: „A kert, ahogy én látom” - Sétavezető: Bárány Tibor, a Dendrológiai gyűjtemény kurátora
- 13:30–14:30 „Két kert két sors” kerttörténeti séta, - Sétavezető: Fráter Erzsébet kurátor, biológus
További információ: wittmann.viktoria@ecolres.hu, a tárgyhoz írandó: KÖN2024.